Advert
Advert

SGK'DAN BÜYÜK KOLAYLIK

SGK'dan yüz binlerce kişinin işini kolaylaştıracak adım. Hizmet dökümü, sigortalı tescil ekranı, işsizlik ödeneği müracaatı ve emeklilik müracaatının ardından SGK bürokrasiyi azaltmak adına önemli bir adım daha atarak borçlanmaları da e-Devlet sistemine taşıdı.

SGK'DAN BÜYÜK KOLAYLIK
SGK'DAN BÜYÜK KOLAYLIK Admin

Türkiye'de 40 milyondan fazla kişi ve yüzlerce kurum işlemlerini artık e-Devlet üzerinden yürütüyor. SGK da vatandaşın işini kolaylaştıracak çok sayıda işlemini e-Devlet'e taşıdı.

Bunlardan biri de borçlanma işlemleri. Emekli olmayı düşünen yüz binlerce kişi askerlik, doğum gibi borçlanmaların artık e-Devlet üzerinden yapacak. Öncelikle borçlanma müracaatında bulunacak kişinin e-devlet şifresinin olması gerekiyor.

Şifre temininden sonra e-Devlet sisteminden SGK uygulamalarına giriş sağlanacak. SGK Uygulamaları içerisinden askerlik, doğum ya da yurt dışı olacak şekilde kendilerine uygun olan seçeneği seçerek işleme devam edecekler.

Bir sonraki ekranda 'Daha önce yapılmış başvurunuz bulunmamaktadır. Yeni başvuru düğmesini kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz' mesajı sizi karşılıyor olacak.

Bu mesajı hemen sağ üst kısmında 'Yeni başvuru' butonuna tıklayarak borçlanma adımlarını izleyebiliriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK